KUTSIKAD

 
 
Kutsikamüügi kuulutused on EVLÜ kodulehel tasulised. Ühe kuu maksumuseks on 10 eurot (alates 2024. aastast). Kutsikamüügi kuulutusi saavad avaldada lehel ainult EVLÜ liikmed ja ainult aretusreegleid täitvatele pesakondadele. Samuti on võimalik EVLÜ liikmeks oleva isase omanikul avaldada kuulutust alimentkutsikate kohta samadel alustel, kui pesakonna omanikul. Kuid peab selgelt olema välja toodud et tegemist on alimentkutsikatega ja kui pesakond on teises riigis ka info kas pesakond vastab ka Eestis kehtivatele aretusnõuetele.

Kuulutuse avaldamiseks palume saata pesakonna info aadressil juhatus(at)valgelambakoer.ee ja teha ülekanne EVLÜ arveldusarvele Swedbank’is EE602200221031956494, saajaks MTÜ Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing. Selgitusse märkida: Kuulutus + periood.

Paljudele tõukoertele on kehtestatud miinimumnõuded, mis kutsikate vanematel enne aretusse minekut täidetud peavad olema, et kutsikad tõupaberid saaks. Juhul, kui vanematel on aretusnõuded täitmata, ei väljasta Eesti Kennelliit kutsikatele ka tõutunnistust ehk pabereid, vaatamata sellele kui ka pesakonna mõlemad vanemad on tõukoerad ja omavad tõutunnistust.

Üldjuhul on olemas kolme tüüpi nõudmisi, et aretusse minevate koerte järglased tõupaberid saaksid:
– terviseuuringud
– näitusehinne (annab märku, et koer on tõuline),
– koolitustulemus (näitab, et koer on koolitatav).

Kui nüüd „tõukoerte” pesakond tehakse paberiteta, siis tekib küsimus, miks. Võimalik, et üks vanematest ei meenutanud seda tõugu, oli tal tervis korrast ära või ei olnud teda iseloomuprobleemide tõttu võimalik koolitada.

Kahjuks on nende „paberiteta kutsikate” omanike hulgas palju õnnetuid inimesi, kelle koer täiskasvanuna ei oma soovitud väljanägemist, muutub agressiivseks või lööb välja mõni kulukat ravi nõudev raske haigus.

Šveitsi valgetele lambakoertele kehtestatud aretusnõuete kohta saab rohkem infot siit.

Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing teeb kõik endast sõltuva, et paberiteta tõukoeri ei toodetaks. Samuti teevad seda ka kõik vastutustundlikud kasvatajad. Paberiteta valge lambakoera kutsikaid Eestist saada ei ole võimalik.

Lihtsalt valge koera soovijatele soovitame kodu pakkuda valge hundikoera taolistele koertele, keda aeg-ajalt koerte varjupaikades uut kodu ootamas võib leida.